خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

آبشار آب سفید

آبشار آب سفید
آبشار آب سفید

آبشار آب سفید (در گویش محلی او اسبید) یکی از طبیعی ترین و زیباترین آبشارهای کشور است که در بخش بشارت ذلقی الیگودرز واقع شده است و به عروس آبشارهای لرستان مشهور است ، این آبشار با ارتفاعی بیش از ۶۰ متر از تونلی در دل کوه بیرون می آید و سر چشمه آن در پرده ابهام باقی مانده است.

هرساله در فصل بهار و تابستان این عروس سفید پوش میزبان اکثر مردم  ایران می باشد، آنان با طی کردن مسیری صعب العبور بدور از هیاهوی شهرنشینی ساعاتی و حتی بعضا چندین روز را در این منطقه سپری می کنند، منطقه ای ییلاقی با کوههای سربه فلک کشیده و درختان زیبای بلوط و گردو که حتی در تابستان برای گذران شب به ناچار باید در پناه چادر بیتوته کنی، اگر در خلوت صبح مقابل این عروس سفید پوش بنشینی و لحظه ای به صدایش گوش فرا دهی با تو سخن می گوید، سخن از قدرت و عظمت حضرت باریتعالی، قدرتی که ما انسانها از درک واقعی آن عاجزیم، قدرتی که مختص ذات اوست و اندیشه درباره آن لرزه بر اندام انسان می اندازد.

آبشار آب سفید در ۵۰ کیلومتری شهر الیگودرز قرار دارد و تنها مسیر آن از روستاهای کاکلستان و قلیان می باشد که بطور کامل آسفالت می باشد و آب آن نیز یکی از بهترین و سالمترین آبهای معدنی به شمار می رود. همچنین در سالهای اخیر با واگذاری این منطقه به بخش خصوصی اقدامات خوبی جهت ایجاد زیرساختهای مناسب گردشگری در آن آغاز شده است.

یکی از طبیعی ترین و زیباترین دریاچه های ایران در بخش ززوماهرو قرار گرفته است و همچون مرواریدی بر دامن رشته کوه زاگرس و اشترانکوه می درخشد.

اشترانکوه با مرتفع ترین قله آن « سن بران» به ارتفاع ۴ هزار و پنجاه متر از سطح آبهای آزاد در جنوب غربی شهرستان الیگودرز واقع است. در دامنه جنوبی این قله دریاچه ای زیبا و طبیعی با آب شیرین و زلال شکل گرفته که از ذوب برفهای سلسله جبال اشترانکوه و کوه سبز و آب چشمه هایی که بصورت آبراههای متعدد به سمت رودخانه و دریاچه جریان دارند.

درباره ی manager roozaligudarz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *