خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / اخبار الیگودرز / آیا بحران آب لرستان پایان می یابد؟

آیا بحران آب لرستان پایان می یابد؟

پایان بحران آب لرستان و تخصیص منابع آبی لرستان و الیگودرز

به گزارش روزالیگودرز و به نقل از ایرنا، رضا اردکانیان روز پنجشنبه در نشست ستاد بحران در محل استانداری افزود: مسائل مربوط به تخصیص منابع آبی لرستان از مسیر صحیح و به‌ سرعت در وزارت نیرو پیگیری خواهد شد.
وی اظهار داشت: وظیفه داشتم برای ابراز همدردی با مردم لرستان و اطمینان دادن به مردم از سوی رئیس‌جمهوری و هیات دولت نسبت به جبران خسارت های سیل به استان سفر کنم.
وی برای بهبود شرایط در آینده نزدیک اظهار امیدواری کرد و گفت: در تمامی فعالیت های مربوط به وزارت نیرو مسائل را از مسیر صحیح خود دنبال می کنیم.
وزیر نیرو تصریح کرد: همان‌گونه که خشکسالی نتیجه طبیعی کم‌بارشی است وقوع سیل نیز اجتناب ناپذیر بوده و در تمام دنیا رخ می دهد.
اردکانیان با بیان اینکه خسارت کشورهای پیشرفته و صنعتی از سیل بیشتر است، ادامه داد: با عبور سیل از کشور و بازگشت آرامش، عملکرد جمهوری اسلامی در این حادثه یکی از گزارشات شاخص در سطح دنیا از لحاظ امداد و خدمت‌رسانی خواهد بود.
وی گفت: سال گذشته ۳۴۰ شهر تحت تنش آبی بود و ۱۵۰ تالاب سال‌ها خشک شده بود ؛ نیروگاه‌های برق‌آبی چهار تا پنج مگاوات در خط تولید نبود و ریزگردها در جای‌جای کشور مردم را تحت‌فشار و آسیب قرار می‌داد که همه به برکت این سیل رفع شد و اکنون همه باید در جبران خسارات سیل مشارکت کنند.
وی با بیان اینکه سدسازی در سالهای گذشته می توانست از وقوع سیل اخیر جلوگیری کند افزود: از نمایندگان لرستان در مجلس شورای اسلامی درخواست می کنم وزارت نیرو را جهت اتخاذ یک نگاه کارشناسانه در سطح ملی تقویت کنند.
وزیر نیرو گفت: کمیته‌های ملی مربوط به سیل و منابع آبی باید به دور از احساسات و هیجانات به شرایط و تحلیل وضعیت بپردازند چراکه باید در شرایط فعلی، بر امداد و نجات خوزستان و حفظ سدهای آن تمرکز کرد تا کشور با یک تراژدی مواجه نشود.
اردکانیان تاکید کرد: باید در جهت هم‌افزایی نیروهای همدیگر را تقویت کنیم و کاری را انجام دهیم که اقتضای این روزها است.
بر اثر سیل روز دوشنبه ۱۲ فروردین ماه، رودخانه های خرم آباد و کشکان طغیان کردند که این طغیان باعث خسارات سنگین به مردم شهرهای خرم آباد، نورآباد، درود، معمولان و پلدختر شد.
هم اکنون امدادرسانی هوایی و زمینی توسط امداد رسانان استان و سراسر کشور در مناطق سیل زده در حال انجام است.
برآورد اولیه خسارت سیل اخیر در لرستان بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال است و تاکنون ۱۵ نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند.

 

کارشناس وب سایت روزالیگودرز اظهارداشت: با توجه به اظهارات وزیرنیرو به نظر می رسد اکنون نوبت نمایندگان لرستان در مجلس شورای اسلامی، کمیته‌های ملی و استانی مربوط به سیل و منابع آبی، سمن های لرستانی فعال در زمینه آب و محیط زیست است که وارد عمل شده و با تمام توان در جهت احقاق حقوق از دست رفته لرستان تلاش کنند.

 

درباره ی manager roozaligudarz

مطلب پیشنهادی

جشن ولایت چـه دلپذیـر است صاحب این عید حیّ قدیر است بـه خلـق عالم علی امیـر است افضل اعیاد خدا عید غدیر است عید غدیر مبارک

جشن عید غدیر الیگودرز ،بـه خلـق عالم علی امیـر است ،افضل اعیاد خدا عید غدیر است .عید غدیر مبارک

عید غدیر روز هجدهم ذی‌الحجه از بزرگ‌ترین اعیاد شیعیان. بنابر روایات در روز هجدهم ذی‌حجه سال دهم هجرت پیامبر اکرم(ص) به دستور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *