خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / جغرافیای الیگودرز / طبیعت الیگودرز / الیگودرز و آثار طبیعی

الیگودرز و آثار طبیعی

شهر الیگودرزکه بر منطقه مسطحی در میان کوههای مندیش و یال و شاغز قرار گرفته دارای محله های باصفایی بنامهای ده محمدرضا ، ده تیرانی ، کاظم آباد ، ورزندان ، مجیان ، سرجو ، احمدآباد و … می باشد که روزگاری محل تلاش و زندگی مردمانی آرام و صبور بوده و اکنون در میان مناطق تازه تاسیس قرار گرفته اند.

استان لرستان به جهت داشتن مناظر طبیعی و اماکن تاریخی حرفهای بسیاری برای گفتن در کشور دارد، اما متاسفانه بدلیل نبود برنامه های مناسب این استان بیشتر به معبر گردشگری تبدیل شده است ، درحالیکه با توجه به وجود آبشارهای فراوان و دریاچه های طبیعی که اکثر مناطق کشور از این نعمات خدادادی بی بهره می باشند، با یک برنامه ریزی اصولی توانایی این را دارد که به مقصد گردشگری تبدیل شود.

شهرستان الیگودرز هم سهم قابل توجهی در این مناظر دارد و هرساله بویژه در فصول گرم سال مسافران بسیاری را از سراسر کشور به سوی خود فرا می خواند و در سالهای اخیر به جهت ایجاد امکانات مناسب و انجام زیرساختهای گردشگری نظیر جاده و امکانات رفاهی و… حتی در فصل زمستان هم مناظر این شهرستان دیدنی می باشد.

امسال هم همچون سالهای گذشته این شهرستان آماده استقبال از مسافران نوروزی می شود، پاره ای از خاک دلاور خیز لرستان که به مشرق زیبای این استان شهره است و چندین بهشت زیبا، اما گمشده را در دل خود جای داده است.

ولی اله میرزایی اصل فرماندار اليگودرز با اشاره به برنامه هاي در نظر گرفته شده در زمينه اسكان، هدايت و راهنمايي مسافران نوروزي در اين شهرستان گفت: اليگودرز آماده ميزباني از خيل عظيم مسافران نوروزي است.

وي افزود: تمام دستگاههاي مسئول در ستاد خدمات سفرهاي نوروزي شامل راه وشهرسازي، شهرداري، شبكه بهداشت ودرمان، انتظامي، آموزش و پرورش، پليس راه و … در راستاي توقف مسافران نوروزي در اليگودرز تلاش هاي ويژه اي را انجام داده و برنامه ريزي دقيقي را ترتيب داده اند.

درباره ی manager roozaligudarz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *