خانه / سیاست الیگودرز / داوطلبان انتخابات مجلس، وسوسه ها و اشتباهات محاسباتی

داوطلبان انتخابات مجلس، وسوسه ها و اشتباهات محاسباتی

دوم اسفندماه به عنوان زمان برگزاری انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی در تقویم وزارت کشور ثبت شد.

انتخابات لرستان انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی

اولین پروسه کاندیداتوری و تبلیغات انتخاباتی که همان استعفای مدیران می باشد پشت سرگذاشته شد.  احتمالات در خصوص حضور شخصیتها به واقعیت نزدیک تر شد و آرام آرام داوطلبان حضور در این عرصه برای مهم ترین رقابت یعنی انتخابات مجلس شورای اسلامی سال ۹۸ مهیا می شوند.

مردان و زنان کاندیدای انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی که بعضا در شعار اهداف متعالی خود را خدمت به  دیار ازنا و مردمانش می دانند، از هم اکنون و برخی نیز از سال گذشته با ترفندهای مختلف انتخاباتی معرفی خود را به افکار عمومی آغاز نموده اند.
اکثر شهرهای استان لرستان دچار معضل تبلیغات زود هنگام انتخابات شد و زمینه های بروز آسیب هایی به منافع مردم را فراهم نمود.

بی شک یکی از تبعات آن ظهور و همه گیری تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی می باشد، در این وجیزه بحث ما نه تبلیغات زودهنگام  و نه چگونگی رقابت های انتخاباتی می باشد.

حتی به موضوع مهم پایبندی داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی و هوادارنشان به اخلاق و قانون هم نیست البته در آینده در خصوص بیشتر خواهیم نوشت،

اما آنچه مسلم است آسیب جدی هر انتخاباتی تعدد نامتعارف داوطلبان می باشد که در این وجیزه به آن خواهیم پرداخت.

هرچند باور داریم حضور داوطلبان موجبات مشارکت بیشتر را فراهم می نماید اما این حضور چنانچه بدون قیاس وزن افراد و جایگاه نمایندگی و صرفا به جهت معرفی و محک و دیگر اهداف پشت پرده صورت گیرد یقینا آسیب پذیر خواهد بود.

در اینجا نیز هدف منع حضور داوطلبان در عرصه انتخابات نیست چرا که قانون در چارچوب و شرایط معین شده این حق را برای عموم محفوظ دانسته است اما این حضور نباید موجبات آسیب هایی نظیر آراء ضعیف و شکننده نماینده منتخب را فراهم سازد که به یقین پیروزی نماینده یک شهرستان با آرای بالا می تواند بعنوان پشتوانه ای محکم برای فعالیت های وی در مجلس باشد.

برخی دیگر در ورود به این عرصه دچار اشتباهات محاسباتی شده و متاسفانه در دریای مواج تبلیغات انتخابات غرق می شوند که در وسوسه کاندیداهای مجلس شورای اسلامی برای حضور در انتخابات، مردم هم بی قصور نیستند.

بگونه ایکه داوطلبان در پی رایزنی های خود با مردم برای جلب حمایت، شنیدن هر یک جمله” در خدمت هستیم” را ۵ رای محاسبه و در نهایت بواسطه همین برداشت غلط و چرتکه اندازی با ۳۰ هزار رای خود را از هم اکنون در بهارستان می بینند!.

اما در شنبه بعد از انتخابات رقیب آرای باطله می شوند و نام خود را با رای سه رقمی در انتهای لیست آرای شهرستان می بیند و جالب اینکه بجای پذیرش اشتباهات محاسباتی خود دچار توهم شده و با زیر سوال بردن انتخابات، مجریان و ناظران را به تقلب متهم نموده و برای اثبات این ادعا بار دیگر تعارفات مردمی که نخواسته اند او را برنجانند به چرتکه می سپارد و ….
و برخی از این عزیزان چه دل نازک و روحیه لطیفی دارند که در مواجه با حقیقت و صداقت گفتار مردم رنجیده می شوند و خود را فراتر و شایسته تر از دیگران دیده و پارلمان شهری را شایسته شخصیت خود نمی بینند، در حالیکه منطق حکم می کند ، داوطلبانی که وارد عرصه انتخابات می شوند ابتدا خود را در محک انتخاب مردم در عرصه های آزمون های محلی نظیر شورای شهر قرارداده تا میزان مقبولیت خود را به درستی بسنجند چرا که انصاف نیست منافع مردم و شهر در انتخابات مهم مجلس را قربانی دیده شدن و آزمودن خود نماییم.
همچنین عزیرانی که پیش از این خود را بارها در معرض این آزمون قرار داده و با اقبال مردم مواجه نشده اند، باید تامل نموده و اگر واقعا هدف خدمت به مردم شایسته این دیار می باشد، سنگری دیگر برای این مهم برگزینند.

کلام آخر؛ بیاییم با داوطلبان و در مقابل درخواست حمایت آنها صادقانه رفتار نموده و وعده دروغ به آنها ندهیم و بدون توجه به رنجش ایشان، صادقانه واقعیت حضورش و حمایت و میزان مقبولیت آنها را هرچند تلخ بیان نماییم که یقینا خیر و صلاح آنها نیز در شنیدن حقایق می باشد.

منبع : گروه تلگرامی انجمن ازناییهای مقیم تهران، البرز به نقل از : @asnaf_azna

 

این مطلب ممکن است تغییر کند، چنانچه نظری در خصوص مطلب دارید یا مطلب مستقلی در این خصوص دارید می توانید از طریق لینک زیر برایمان ارسال کنید.

درباره ی manager roozaligudarz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.