خانه / درباره الیگودرز / اخبار الیگودرز / در سه شهر استان لرستان، شهرهای الیگودرز(چمن سلطان ) رومشکان و بیرانشهر ناحیه صنعتی راه‌اندازی می‌شود

در سه شهر استان لرستان، شهرهای الیگودرز(چمن سلطان ) رومشکان و بیرانشهر ناحیه صنعتی راه‌اندازی می‌شود

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: احداث ناحیه صنعتی در شهر رومشکان، شهر بیران شهر و چمن سلطان الیگودرز به تصویب رسید.

در راستای توسعه متوازن صنعتی در استان کلیه شهرستان‌های لرستان دارای شهرک صنعتی، ناحیه صنعتی و یا منطقه ویژه اقتصادی‌اند که براساس آخرین آمار۲۳شهرک و ناحیه صنعتی مصوب دولتی در استان داریم.

وی افزود: بر اساس مصوبه شورای برنامه‌ریزی موفق شده‌ایم  آخرین نواحی صنعتی را در شهرستان‌ رومشکان، شهر بیران شهر و چمن سلطان الیگودرز به تصویب برسانیم.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان عنوان کرد: در استان لرستان تاکنون برای  هزار و ۳۲۴واحد صنعتی پروانه بهره‌برداری صادر شده که بالغ بر۳۰درصد این واحدها در شهرک‌های صنعتی  مستقر هستند و خوشبختانه بیش از ۶۵درصد شهرک های صنعتی استان فعال‌اند.

وی با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی بیان کرد: کمبود نقدینگی مهمترین مشکلی است که گریبانگیر واحدهای صنعتی شده که در همین راستا دولت مانند طرح رونق شروع به پرداخت تسهیلات و تزریق نقدینگی به واحدهای صنعتی کرده است.

رازانی گفت: سال گذشته ۶۸ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشتند که از این میزان ۲۴واحدتولیدی در شهرک‌ها بودند و برنامه امسال نیز جهت فعال سازی واحدهای راکد در شهرک‌های صنعتی حدود ۳۰واحد  برنامه‌ریزی شده است. وی تصریح کرد:

یکی از کارهای خوبی که در استان انجام گرفت سال ۹۶ مطالعه  خوشه‌های صنعتی و کسب و کار انجام شد چراکه خوشه‌های استان مزیت‌های اصلی استان محسوب می‌شوند که در همین راستا ۱۲خوشه شناسایی شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان خاطر نشان کرد: خوشه گلیم و فرش استان لرستان در حال توسعه است و برای امسال نیز خوشه آبزیان و عسل را در دستور کار داریم.

وی اظهار داشت: بازگشایی فن بازار  استان از مهمترین اقدامات اخیر در استان لرستان است که می‌تواند به واحدهای درگیر موضوع فناوری کمک کند و همچنین  یک بنگاه معاملاتی فناوری است که می‌تواند  ایده‌ها را به  پدیده و تجاری سازی کمک کند.

درباره ی manager roozaligudarz

همچنین ببینید

همایش چالش های گزارش‌نویسی و مستندسازی در مددکاری اجتماعی برگزار می گردد

همایش استانی چالش های گزارش‌نویسی و مستندسازی در مددکاری اجتماعی ۱۷ شهریور در شهر خرم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.