خانه / درباره الیگودرز / اخبار الیگودرز / در سه شهر استان لرستان، شهرهای الیگودرز(چمن سلطان ) رومشکان و بیرانشهر ناحیه صنعتی راه‌اندازی می‌شود

در سه شهر استان لرستان، شهرهای الیگودرز(چمن سلطان ) رومشکان و بیرانشهر ناحیه صنعتی راه‌اندازی می‌شود

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: احداث ناحیه صنعتی در شهر رومشکان، شهر بیران شهر و چمن سلطان الیگودرز به تصویب رسید.

در راستای توسعه متوازن صنعتی در استان کلیه شهرستان‌های لرستان دارای شهرک صنعتی، ناحیه صنعتی و یا منطقه ویژه اقتصادی‌اند که براساس آخرین آمار۲۳شهرک و ناحیه صنعتی مصوب دولتی در استان داریم.

وی افزود: بر اساس مصوبه شورای برنامه‌ریزی موفق شده‌ایم  آخرین نواحی صنعتی را در شهرستان‌ رومشکان، شهر بیران شهر و چمن سلطان الیگودرز به تصویب برسانیم.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان عنوان کرد: در استان لرستان تاکنون برای  هزار و ۳۲۴واحد صنعتی پروانه بهره‌برداری صادر شده که بالغ بر۳۰درصد این واحدها در شهرک‌های صنعتی  مستقر هستند و خوشبختانه بیش از ۶۵درصد شهرک های صنعتی استان فعال‌اند.

وی با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی بیان کرد: کمبود نقدینگی مهمترین مشکلی است که گریبانگیر واحدهای صنعتی شده که در همین راستا دولت مانند طرح رونق شروع به پرداخت تسهیلات و تزریق نقدینگی به واحدهای صنعتی کرده است.

رازانی گفت: سال گذشته ۶۸ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشتند که از این میزان ۲۴واحدتولیدی در شهرک‌ها بودند و برنامه امسال نیز جهت فعال سازی واحدهای راکد در شهرک‌های صنعتی حدود ۳۰واحد  برنامه‌ریزی شده است. وی تصریح کرد:

یکی از کارهای خوبی که در استان انجام گرفت سال ۹۶ مطالعه  خوشه‌های صنعتی و کسب و کار انجام شد چراکه خوشه‌های استان مزیت‌های اصلی استان محسوب می‌شوند که در همین راستا ۱۲خوشه شناسایی شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان خاطر نشان کرد: خوشه گلیم و فرش استان لرستان در حال توسعه است و برای امسال نیز خوشه آبزیان و عسل را در دستور کار داریم.

وی اظهار داشت: بازگشایی فن بازار  استان از مهمترین اقدامات اخیر در استان لرستان است که می‌تواند به واحدهای درگیر موضوع فناوری کمک کند و همچنین  یک بنگاه معاملاتی فناوری است که می‌تواند  ایده‌ها را به  پدیده و تجاری سازی کمک کند.

درباره ی manager roozaligudarz

همچنین ببینید

کنسرت گروه موسیقی سیمرغ وب سایت روزالیگودرز

کنسرت گروه موسیقی سیمرغ روی صحنه فرهنگسرای ارسباران می‌رود

کنسرت گروه موسیقی سیمرغ پنج‌شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه در فرهنگسرای ارسباران روی صحنه می‌رود. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.