خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / الیگودرز / تاریخ الیگودرز / مشاهیر و بزرگان الیگودرز / دکتر زهرا احمدی نژاد پزشک الیگودرزی و استاد دانشگاه علوم پزشکی

دکتر زهرا احمدی نژاد پزشک الیگودرزی و استاد دانشگاه علوم پزشکی

زهرا احمدی نژاد پزشک الیگودرزی، فعال در گروه : علوم پزشكي رشته : پزشكي عمومي گرايش : متخصص عفوني فعال علمی 

متن زندگینامه دکتر زهرا احمدی نژاد از وب سایت راسخون دریافت گردیده است.

زهرا احمدی نژاد پزشک الیگودرزی، فعال در گروه : علوم پزشكي رشته : پزشكي عمومي گرايش : متخصص عفوني فعال علمی 

 اوضاع اجتماعي و شرايط زندگي :

زهرا احمدي نژاد درسال ۱۳۴۴ درشهرستان اليگودرز درخانواده اي مذهبي بدنيا آمد. وي تحصيلات ابتدايي، راهنمايي و نيمي از متوسطه را در شهر الیگودرز و بقيه آن را در شهرستان خرم آباد گذراند.

پس از اتمام دوره دبيرستان، در سال ۱۳۶۲ در رشته پزشكي دانشگاه تهران پذيرفته شد وبراي ادامه نحصيل در اين رشته به تهران آمد.

پس از فراغت از تحصيل در سال ۱۳۷۰ به مدت ۱۳ ماه در منطقه شرق تهران (منطقه مسگرآباد) طرح نيروي انساني خود را به عنوان پزشك عمومي سپري نمود.

از سال ۱۳۷۲ لغايت پايان سال ۱۳۷۵ نيز دوره دستياري رشته بيماريهاي عفوني را در دانشگاه علوم پزشكي تهران (بخش عفوني بيمارستان امام خميني) پشت سر گذاشت.

در طي دوران تحصيل در دانشگاه جهت انجام وظائف اجتماعي, فرهنگي وسياسي در تشكلها و نهادهاي اسلامي دانشجوئي و دانشگاهي عضويت داشته و در دوران جنگ تحميلي سه نوبت با تيم هاي اضطراري پزشكي بعنوان پزشكيار در مناطق جنگي حضور يافت.

از سال ۱۳۷۲ لغايت پايان سال ۱۳۷۵ نيز دوره دستياري رشته بيماريهاي عفوني را در دانشگاه علوم پزشكي تهران (بخش عفوني بيمارستان امام خميني) پشت سر گذاشت.

وي ازسال ۱۳۷۶ تاكنون به عنوان عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران در بخش عفوني بيمارستان امام خميني مشغول به خدمت مي باشد وضمن انجام فعاليتهاي آموزشي- درماني محوله درزمينه فعاليتهاي اجرائي نيز مسئوليتهائي را به عهده داشته و دارد.

 

خاطرات و وقايع تحصيل :

اخذ تخصص در رشته بيماريهاي عفوني از مقاطع تعيين كننده در زندگي حرفه اي و علمي زهرا احمدي نژاد بوده است.

فعاليتهاي ضمن تحصيل :

زهرا احمدي نژاد از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۲ ضمن تحصيل در انجمن اسلامي دبيرستان و جهاد سازندگي شهرستان اليگودرز نيز فعاليت مي نمود. او همچنين در طي دوران تحصيل در دانشگاه جهت انجام وظائف اجتماعي, فرهنگي وسياسي در تشكلها و نهادهاي اسلامي دانشجوئي و دانشگاهي عضويت داشت.

مشاغل و سمتهاي مورد تصدي :

زهرا احمدي نژاد ضمن انجام فعاليتهاي آموزشي- درماني محوله درزمينه فعاليتهاي اجرائي نيز مسئوليتهائي را به عهده داشته است.

فعاليتهاي آموزشي :

زهرا احمدي نژاد پس از فارغ التحصيل شدن به مدت يكسال در شهرستان قم در دانشگاه فاطميه (بيمارستان شهيد بهشتي) خدمت نمود. سپس ازسال ۱۳۷۶ تاكنون به عنوان عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران در بخش عفوني بيمارستان امام خميني مشغول فعاليت شد.

ساير فعاليتها و برنامه هاي روزمره :

زهرا احمدي نژاد علاوه بر انجام فعاليتهاي اجرائي متعدد، تحقيقات علمي و پژوهشي بسيار زيادي را در قالب مقاله به زبانهاي فارسي و انگليسي به رشته تحرير درآورده است. وي همچنين به عنوان يك زن پزشك در دوران جنگ تحميلي سه نوبت با تيم هاي اضطراري پزشكي بعنوان پزشكيار در مناطق جنگي حضور يافت.

 

برای آشنایی با سایر مشاهیر الیگودرز بر روی لینک زیر کلیک کنید:

مشاهیر الیگودرز

 

این مطلب در حال تکمیل شدن است چنانچه نظری در خصوص مطلب دارید یا مطلب مستقلی در این خصوص دارید می توانید از طریق لینک زیر برایمان ارسال کنید.

 

درباره ی manager roozaligudarz

مطلب پیشنهادی

زنده یاد ولی اله شاهسواری شاعر الیگودرزی و به تعبیر رسانه ها حافظ شناس نامی لرستان

ولی اله شاهسواری شاعر الیگودرزی و حافظ شناس

زنده یاد ولی اله شاهسواری شاعر الیگودرزی و به تعبیر رسانه ها حافظ شناس نامی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *