خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / تاریخ الیگودرز / مشاهیر و بزرگان الیگودرز / سید عباس عظیمی متولد الیگودرز، از مدیران ارشد وزارت ارشاد

سید عباس عظیمی متولد الیگودرز، از مدیران ارشد وزارت ارشاد

سید عباس عظیمی متولد الیگودرز، از مدیران ارشد وزارت ارشاد، تحصیلکرده علوم اقتصادی و سیاسی، مدیر عامل و عضو هیات مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت است.

 

✅ در شهریور ۱۳۴۸ در یک خانواده متوسط و مذهبی و در شهر الیگودرز متولد شد.
.
✅ مادر از سادات موسوی (روستای خورهه) و پدر از سادات عظیمی (خوانساری) می باشد.

✅ سال ۱۳۶۶ دیپلم خود را در رشته ی ریاضی از دبیرستان امام خمینی (ره ) الیگودرز گرفت. در همان سال در دانشگاه شهید بهشتی تهران در رشته اقتصاد نظری در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل شد

✅ در سال ۱۳۷۲ ازدواج و حاصل زندگی مشترک وی دو فرزند پسر در سال های ۷۲ و ۷۹ می باشد.

✅ از سال ۱۳۶۸ با عضویت در شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی (دانشگاه شهید بهشتی ) فعالیت های اجتماعی و فرهنگی دوران دانشجویی خود را اغاز کرد.

✅ مسئول کادر دانشجویی دانشکده در امور اموزشی ، مسئول فرهنگی و فوق برنامه انجمن و رئیس انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی و همچنین عضویت شورای عمومی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی از جمله فعالیت های دوران دانشجویی او بود.

✅ وی از سال ۱۳۷۱ کار خود را در کانون پرورش کودکان و نوجوانان استان تهران اغاز کرد .
رئیس دفتر مدیرکل ، مسئول پیگیری های ویژه ، رئیس روابط عمومی استان تهران از جمله مسئولیت های نامبرده در دوران خدمت ۲ ساله در کانون بود

✅ از نیمه دوم سال ۱۳۷۲ کار خود را در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در معاونت پارلمانی ، حقوقی و استانها به عنوان کارشناس هماهنگی استانهای منطقه ی غرب کشور شامل استانهای : لرستان ، همدان ، کردستان ، کرمانشاه و ایلام اغاز کرد

✅ در شهریور ۱۳۷۵ به صورت داوطلبانه و برای خدمت در مناطق محروم کشور خود را به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویر احمد منتقل کرد.
مشاور اجرایی مدیرکل ، مدیر مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری امام خمینی (ره ) یاسوج ، معاون فرهنگی و هنری استان و عضویت در مجامع و کمیته های فرهنگی ، هنری و اجتماعی از جمله مسئولیت های وی طی ۶ سال خدمت در این استان بود

✅ از سال ۸۰ برای خدمت به استان خود لرستان رفت و حدودا سه سال در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان مسئولیت های مختلفی از جمله معاون کتابخانه های استان را عهده دار بود .
✅ تجهیز صد درصد کتابخانه های لرستان به رایانه و نرم افزارهای کتابداری و تغییر رویکرد های منفی نسبت به حوزه ی کتابخانه ها و توجه جدی به جایگاه والای کتابداران و تعامل مستقیم با اعضای کتابخانه ها ، راه اندازی شیفت های شب و … از جمله اقدامات او در این حوزه بود .

✅ برگشت مجدد به تهران و شروع فعالیت در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان معاون هنری و سینمایی استان تهران و شروع مجدد فعالیت در ستاد وزارتخانه با مسئولیت های : مشاور اجرایی معاون وزیر (معاونت پارلمانی ، حقوقی و استانها ) ، نماینده مدیران وزارت ارشاد در ستاد تحول اداری ، مدیرکل تعاون و رفاه وزارتخانه ، مشاور اجرایی معاون وزیر( معاونت امور هنری ) ، رئیس شورای اعزام به خارج هنرمندان و عضویت در شوراها و هیات مدیره ی موسسات وابسته از جمله فعالیت های وی می باشد
.
✅ نامبرده از سال ۱۳۹۱ مسئولیت راه اندازی اولیه یکی از موسسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را پذیرفت و تا به امروز مدیر عامل و عضو هیات مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی است.

✅ وی با سالها فعالیت در حوزه های ستادی و استانی و تجربیات مدیریتی و اجرایی ، همچنین با جلب اعتماد و حمایت هنرمندان ، موفق شد موسسه هنزمندان پیشکسوت ( مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی ) را تبدیل به یکی از ظرفیت های مهم و تاثیر گذار فرهنگی و هنری کشور کند .
✅ امروز این موسسه پس از ۶ سال فعالیت تنها نهادی در وزارت ارشاد است که میزان رضایت مندی هنرمندان طراز اول و پیشکسوت ( در سراسر کشور) به عنوان اعضای موسسه ، از ان قابل تامل و نسبت به گذشته چشمگیر می باشد.

✅ این موسسه تا این لحظه بیش از ۸۰۰ نفر هنرمند بالای ۶۰ سال فعال در رشته های سینما ، تاتر ، موسیقی ، تجسمی ، خوشنویسی ، شعر ، ادبیات داستانی ، هنرهای سنتی و معماری که ۹۵ درصد دارای درجه یک هنری (همطراز با دکتری تخصصی) هستند را به عنوان عضو تحت پوشش خود قرار داده است.

✅ وی به عنوان تهیه کننده ، طراح و ایده پردار موفق به تولید بیش از ۴۰ مستند پرتره از هنرمندان پیشکسوت شده است و همچنان ساخت مستندهای ادامه دارد.

✅ خبرنگار روزنامه کار و‌کارگر در سالهای قبل از ۸۰
و فعالیت تجربی در عکاسی ، طراحی و گرافیک و … از جمله علاقمندی های خارج از فعالیت های شغلی وی بوده و می باشد.

✅ وی در سی سالگی ( سال ۱۳۷۸) به عنوان جوانترین کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه الیگودرز تجربه ای کوتاه در حوزه ی سیاسی و اجتماعی نیز دارد

درباره ی manager roozaligudarz

مطلب پیشنهادی

زنده یاد ولی اله شاهسواری شاعر الیگودرزی و به تعبیر رسانه ها حافظ شناس نامی لرستان

ولی اله شاهسواری شاعر الیگودرزی و حافظ شناس

زنده یاد ولی اله شاهسواری شاعر الیگودرزی و به تعبیر رسانه ها حافظ شناس نامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *