خانه / سیاست الیگودرز / شهرالیگودرز سوختن فرصتهای مطالبه گری در فضای انتخاباتی

شهرالیگودرز سوختن فرصتهای مطالبه گری در فضای انتخاباتی

چندی است که تکاپوی کاندیداهای محترم مجلس شورای اسلامی و همه کسانی که دغدغه نجات شهرالیگودرز را دارند دوباره شروع شده….

از جلسات خانگی و شرکت در مراسمات و یارگیری های پیدا و پنهان تا گمانه زنی های صحیح یا غلط رسانه ای و بعضا” تحلیلهای واقع گرایانه یا آبکی….

به هر حال چه پس زمینه ی ذهنی مبلغین و انتخاب کننده ها قوم گرایانه و طایفه ای باشد و چه بر اساس پایبندی به تفکر و منش و خواستگاه اشخاص ….
در هر صورت اینگونه مواقع خیلی ها دلسوز میشوند و دایه مهربان تر از مادر….

🔰ولی دو گزوه سوال ذهن بسیاری از ناظرین رخدادهای انتخاباتی شهر الیگودرز را مشغول خود ساخته،

سوالات مربوط به کاندیداهای انتخابات شهرالیگودرز

🔻اول اینکه همه ی عزیزانی که داعیه اصلح بودن دارند و خود را محق تر از دیگران برای تصدی کرسی مجلس میدانند و از قضای روزگار همه از نخبگان و سرمایه های ارزنده دیار خویش اند،
در این ۴ سال دوره نمایندگی مجلس دهم چه حرکت مثبتی در کمک به نماینده  انجام داده اند و در راستای استفاده حداکثری از پتانسیل و ظرفیتهای بالقوه و بالفعل خود چه پیشنهادهای کارسازی به نماینده ها ارائه داده اند ؟

🔻چند جلسه ی مشترک با نماینده مردم الیگودرز داشته اند و کدام خدمت رسانی را با استفاده از ظرفیتهای ویژه خود به شهروندان و شهرالیگودرز ارائه کرده اند ؟؟؟

🔻پاسخ به این سوالات ، درصد زیادی از میزان صداقت و شفافیت در گفتار و عمل کاندیداها و نماینده های حال حاضر را مشخص نموده و نحوه تعامل ایشان با نماینده دور دهم مجلس را شفاف سازی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید : آشنایی با نمایندگان ادوار در مجلس شورای اسلامی شهرالیگودرز

🔰سوال دوم از طرفداران و هواداران کاندیداها ؛

عزیزان !
شمایی که همچون بنده و بسیاری از شهروندانِ قانون مدار تنها راه اصلاح امور و حرکت به سوی تعالی و رشد و توسعه همه جانبه الیگودرز را تنها از طریق صندوقهای رای می دانید
و هر ساله برای به بار نشستن آرمانهای ترقی خواهانه خود و کاندیدای مورد نظرتان حداکثر تلاش خود را به کار می گیرید،
آیا به دیگر بندهای حقوق شهروندی خود مبنی بر مطالبه گری و پرسش خواهی واقفید؟؟

پرسش خواهی در راستای پیگیری همان مطالباتی که برای به ثمر نشستن شان سعی در پیروزی و فرستادن گزینه مورد نظر خود به مجلس را دارید .

🔻آیا در این ۴ سالی که گزینه مورد نظر و یا رقیب انتخاباتی تان بر صندلی داغ مجلس جلوس میکنند پیگیر خواسته ها و رفع و رجوع مشکلات حوزه انتخاباتی تان هستید ؟

و یا تحقق دموکراسی را صرفا حضور در انتخابات و دعواهای انتخاباتی و چنگ انداختن به روی برادر و همشهری و همفکر خود می دانید ؟ آیا همان خواسته ها و نارسایی هایی که شما را مجاب به حضور پررنگ در انتخابات میکند برای یکبار هم که شده از نماینده قانونی شهر و دیار خود مطالبه کرده اید ؟
و یا نتیجه پرسش گری ها و تظلم خواهی های خود را به سمع و نظر دیگر شهروندان ، جهت روشنگری و اقناع آنها رسانده اید؟؟؟؟

🔻و اینها نیز سوالاتی است که اگر حتی در خلوت تنهایی از خود بپرسیم لااقل برای وجدان بیدارمان پاسخی قانع کننده می یابیم که چرا باید در انتخابات شرکت کنیم؟!؟!

🔰در پایان ضمن احترام به رای و نظر تک تک همتباران صاحب نظر و صرف نظر از اینکه به رای آوری کدام کاندیدا تمایل دارند و گذشته از اینکه چه فعالیتی برای شناساندن این عزیزان به دیگر شهروندان انجام میدهند ؛
شایسته است از انتخاباتی کردن فضای عمومی جامعه خودداری کنیم و اجازه ندهیم پیگیری وعده های انتخاباتی و مطالبه گری هایی که به رسم معمول در آخرین سال دوره نمایندگی موسم به ثمر رسیدن آنهاست ، در غبار آلود شدن فضا و التهابات و هیجانات ناشی از رقابتهای انتخاباتی کمرنگ شوند و به فراموشی سپرده شوند…..

🔻شاید ملتهب شدن فضا و درگیر کردن شهروندان به هیاهوی انتخاباتی خوشایند بسیاری از کسانی باشد که بی میل نیستند از کم حافظه بودن و بی تفاوتی شهروندان ، در جهت فرار از پاسخگویی بهره ببرند و وعده های رنگارنگ و اغوا کننده ی دوران انتخابات را به فراموشی بسپارند ،

هنوز حدود یکسال از دوره تصدی نماینده های محترم باقی است و کوهی از مشکلات و نارسائیها و وعده هایی که تحقق شان را به آینده حواله داده اند باقی است…..

🔻قدر این لحظات و روزهای دوره ۴ ساله نمایندگی را که هر ساعتش میلیونها تومان هزینه بر دوش بیت المال میگذارد را بدانید….

بیشتر بخوانید : آشنایی با مجلس شورای اسلامی و نمایندگان ادوار

لطفا فضای شهرالیگودرز را خیلی زود انتخاباتی نکنیم 🙏

شهرالیگودرز سیامک سعیدی

سیامک سعیدی فعال رسانه در شهرالیگودرز

درباره ی manager roozaligudarz

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.