خانه / شهرداری و شورای شهر الیگودرز / شورای شهر الیگودرز و احساس تکلیف در دقیقه ۹۰ به قلم سیامک سعیدی

شورای شهر الیگودرز و احساس تکلیف در دقیقه ۹۰ به قلم سیامک سعیدی

شورای شهر الیگودرز پنجمین دوره خود را به پایان می رساند و چهره شهر که حاصل برنامه ریزی شوراها و اقدامات شهرداری الیگودرز است چهره مطلوبی نیست.

شهرداری الیگودرز

چندی ست که شاهد اخبار و حواشی ورود کاندیداهای شورا ی شهر الیگودرز هستیم.  صرفنظر از بحثِ تبلیغات زودهنگام (که خود مصداق قانون شکنی ست برای کسانی که می خواهند قانون گذار باشند ! ) نکته ای که به ذهن متبادر می شود این است که این شهروندانِ دلسوز و ناجی (چنانچه بر اتفاقات و نارسایی های این حوزه اشراف داشته اند ) چرا طی این سالها هیچگونه ابراز نظر، نقد ، پرسش و یا مطالبه گری در جهت عدم تحقق وعده ها نداشته اند ؟

چنانچه عمکرد شورای کنونی را قابل قبول می دانند که از اساس فلسفه ی ورودشان محلی از اعراب ندارد و #تکلیف از دوششان برداشته میشود و بهتر است اجازه دهند دوباره همین عزیزان به کار خود ادامه دهند (چه بسا که ایشان باتجربه تر شده و به کار مسلط تر هم شده اند ! )

و چنانچه کارنامه ی ایشان را قابل دفاع نمی دادند چرا حتی برای یکبار کوچکترین اعتراضی، انتقادی ، پرسشگری و حتی ارائه پیشنهاد یا راهکاری برای برون رفت از این شرایط از هیچیک از عزیزانی که در این مقطع #احساس_تکلیف برای نجات شهر به آنها الهام شده ، مشاهده نشده است ؟؟!!

البته این موضوع شامل کاندیداهای محترم مجلس شورای اسلامی هم که فقط ۴ سال یکبار احساس منجی بودن به آنها دست می دهد و فقط در همان برهه ی انتخابات مردم و مشکلات شهر را می بینند هم می شود که می طلبد در وقت خود به این‌مهم هم پرداخته شود ….

شورای شهر الیگودرز و شهرداری الیگودرز

شورای شهر الیگودرز و لزوم مبارزه با تخلفات

علی ایحال برهمه روشن است که در این دوره به سبب عملکرد ضعیف شوراها در سطح کلی کشور و بعضا تخلفات آشکار و پنهانی که هر روزه در اخبار از آنها می شنویم ، نیاز است نیروهائی که خود را شایسته ی ورود به این عرصه می دانند از اولین فاکتورِ اعمال نظارت (که وظیفه ی اصلی منتخبین شورا است )یعنی #شجاعت و #جسارت در بیان خواسته ها برخوردار باشند ؛

به نظر می رسد در این دوره جدای بحث تخصص و کارآمدی ، مهمترین خصیصه‌ای که می بایست مد نظر مردم قرار گیرد میزان سلامت و جسارت و حق طلبی کاندیداهای محترم شورای شهر الیگودرز  است که می خواهند جلوی برخی انحرافات و تخلفات و ناکارآمدی ها را بگیرند .

که البته مصداق بارزِ این خصایل برای شورا نشینانِ حال و گذشته ای که قصد دارند یکبار دیگر خود را در ترازوی محکِ شهروندان قرار دهند، شجاعت در پذیرفتن اشتباهات و نقاط ضعف عملکرد پیشین آنهاست….

پاسخگویی نسبت به عدم تعیین تکلیف پروژه هایی چون رستوران گردان ، میدان‌مرد بختیاری ، پارک شهروند ، کنارگذر کمربندی ، مجتمع آب درمانی و دیگر طرح هایی ست که نتوانستند آنها رابه ثمر‌ برسانند از انتظارات مردم است.

و نیز چرایی اینکه نتوانستند بر مهمترین چالش شهرداری که بحث بدهی ها و تعدیل و سازماندهی نیروهای مازاد بود فائق آیند.

و در این بین می توان غلبه بر چالش نیروهای مازاد را محک خوبی برای سنجش میزانِ صداقت و کارآمدی شورایی ها دانست که علی رغم آگاهی از حجم بالای نیروی غیر متخصص و مازاد ، خدای ناکرده تلاشی برای فربه کردن آن و به کارگیری نیروهای سفارشی نداشته باشند ؛
که در این صورت می بایست هم‌پاسخگوی این اجحاف بزرگ در حق مردم باشند و هم لکه ای سیاه بر کارنامه ی کاری و اجتماعی ایشان تا ابد در اذهان شهروندان باقی خواهد ماند .

و در پایان امیدواریم در آینده کسانی بر صندلی شورا جلوس کنند که بر وجهه و اعتبار این نهاد بیافزایند نه اینکه روز به روز این نهاد کارساز را از اهداف اولیه تشکیل و احیاء آن دور کنند.

شهرالیگودرز سیامک سعیدی

سیامک سعیدی فعال رسانه در شهرالیگودرز

🙏به امید روزهای روشن

 

برای پیوستن به صفحه اینستاگرام روزالیگودرز بر روی لینک زیر کلیک کنید.

صفحه اینستاگرام روز الیگودرز

آماده سازی برای انتشار در وب سایت روزالیگودرز : رژان بسحاق

دانشجوی کارشناسی حقوق

درباره ی manager roozaligudarz

همچنین ببینید

44 ویژگی عضو شورای شهر و شورای شهر الیگودرز

شورای شهر الیگودرز و قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور

شورای شهر الیگودرز مانند سایر شوراهای اسلامی شهر و روستا بر اساس قانون تشکیلات، وظایف …

یک توضیح

  1. بسیار عالی و رسا بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.