خانه / درباره الیگودرز / اقتصاد الیگودرز / محصولات الیگودرز / نگاهی به عسل الیگودرز و جایگاه آن در عسل لرستان

نگاهی به عسل الیگودرز و جایگاه آن در عسل لرستان

عسل الیگودرز به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب، تنوع گونه‌های گیاهی و مرتعی و وجود آب فراوان از کیفیت بالایی برخوردار است.

زنبورداری در استان لرستان  به دلیل شرایط آب و هوایی به یک شغل مولد تبدیل شده است. به دلیل کیفیت بالا عسل لرستان و الیگودرز با اقبال زیادی مواجه گردیده است. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به عسل، زنبور، زنبورداری و کندو و سپس تاریخچه این کسب و کار را در الیگودرز بررسی می کنیم.

همه شهرها به زنبورهای عسل سالم نیاز دارند.

ما با زنبور عسل تکامل همراه داشته ایم ما برای گرده افشانی و اخیراً به عنوان یک کالای اقتصادی به آنها وابسته ایم.  نوآه ویلسون ریچ

زنبورهای عسل مهمترین گرده افشان های میوه ها، سبزیجات و گل های ما هستند. تولید بیشتر از یک سوم محصولات کشاورزی جهان به گرده افشانی زنبورها بستگی دارد. مارلا سپیواک

عسل چیست؟

عَسَل که آن را به فارسی اَنگَبین (همچنین «انگُبین» و «اَنگُوین) گویند، مایعی شیرین و وُشکسان(صمغی)  است که زنبورعسل از شهد گل‌ها از راه رگورژاسیون (بالاآوری) تولید می‌کند.

عسل به‌طور کلی یک ترکیب محلول در آب بسیار غلیظ قندی است. مهم‌ترین قندهای عسل فروکتوز، گلوکز و ساکاروز هستند. میزان کالری عسل حدود ۳۲۵ کیلو کالری انرژی در هر ۱۰۰ گرم است.

عسل به لحاظ داشتن برخی مواد تخمیری در تبادلات غذایی و کمک به هضم غذا بالاترین مرتبه را در میان غذاها دارد، از این دسته مواد می‌توان به آمیلاز، اینورتاز، کاتالاز و پراکسیداز اشاره کرد. تعدادی از ویتامین‌های اصلی هم در عسل وجود دارند، اما مقدار آن‌ها قابل توجه نیست.

میزان املاح معدنی در انواع مختلف عسل متفاوت است و عسل‌های تیره املاح معدنی بیشتری دارند که مهم‌ترین آن‌ها کلسیم،پتاسیم، سدیم، منگنز، آهن، مس، فسفر، منیزیم و گوگرد است.

عسل دارای انواع پروتئین، اسیدهای آمینه، اسیدهای آلی مثل اسید فرمیک و مشتقات کلروفیل و مقداری آنزیم و رایحه‌های معطر است.

عسل به علت مقدار بسیار اندک آب، به سختی فاسد می‌شود و از همین روی نگهداری، انتقال و تجارت آن آسان است.

قبل از کریستال سازی شربت نیشکر و تهیه شکر، عسل تنها ماده غذایی بود که جهت شیرین‌کنندگی توسط بشر استفاده می‌شد. مصرف عسل برای کودکان زیر دو سال به دلیل ایجاد سم بوتولینم، خطرناک است.

الیگودرز دارای جاذبه های طبیعی و فرهنگی بسیار از جمله آبشارهای زیبا، چشمه های جوشان، مناطق سرسبز و مردمی میهمان نواز است. برای آشنایی با جاذبه های الیگودرز این مطلب را مشاهده کنید. آثار طبیعی الیگودرز

زنبور عسل

زنبور عسل یا مُنج گونه‌ای زنبور است که عسل می‌سازد. زنبور عسل این کار را با گردآوری شهد گل‌ها در کندو انجام می‌دهد. در فارسی به زنبور عسل منگ، منج و مگس انگبین هم گفته می‌شود.

زنبورهای هر کندو یکی از سه نوعِ زنبور ملکه، زنبور نر و زنبور کارگر هستند. زنبور عسل ازحشرات اجتماعی است حتی اگر در خارج از کندو دارای غذای کافی باشد نمی‌تواند به تنهایی زندگی کند.

زنبور ملکه

ملکه، مادر اغلب زنبورهای موجود در کندو است. جنسیت ملکه ماده بوده و مهم‌ترین وظیفه‌اش تخم‌گذاری می‌باشد. ملکه به عنوان رهبر کندو محسوب می‌شود و اگر ملکه را بردارند یا کشته شود و جانشینی برای او وجود نداشته باشد بعد از سه یا چهار ساعت تمام کارهای کندو متوقف می‌شود

زنبور نر

زنبورهای نر در کندو تنها وظیفه جفت‌گیری با ملکه را دارند و تا می‌توانند عسل می‌خورند و دارای نیش نمی‌باشند. دارای سر و بال‌های بزرگ می‌باشند. توانایی جمع‌آوری شهد و گرده را نداشته و تقریباً ۲۴ روز زنده می‌مانند.

زنبور ماده

جنسیت زنبورهای کارگر ماده بوده و بیشتر جمعیت کندو را تشکیل می‌دهند. طول بدن آن‌ها تقریباً ۱۰ میلی‌متر می‌باشد. در یک کندوی قوی با بیش از ۱۰ قاب، حدود ۷۰ هزار زنبور کارگر وجود دارد.

جمع‌آوری شهد – گرده – آب – بره موم – پاسبانی از کندو – تولید عسل – رسیدگی به ملکه – پرورش نوزادان – رسیدگی به کندو و پاکیزگی آن از بیشترین وظایف زنبورهای کارگر می‌باشد.

کندو

کندوی گلی : این کندو همانند یک کوزه بوده که از طرف دارای سوراخ کوچکی به منظور ورود و خروج زنبورها و قسمت پشتی قابل بازنمودن به منظور برداشت انگبین.

کندوی درختی: ساختمان این کندو همانند کندوهای گلی بوده با این تفاوت که یک تنه درخت را خالی نموده و از آن استفاده می‌کنند.

کندوی حلبی : این نوع کندو در کشورهای آفریقایی بیشترین کاربرد را دارد. در ایران نیز هنوز هم زنبورداران از آن استفاده می‌کنند.

کندوی پلاستیکی : این نوع کندو معمولاً سه جداره می‌باشند، دو جداره پلاستیک و یک لایه فوم.

الیگودرز یکی از شهرستان هایی است که دارای بیشترین روستا می یاشد. برای آشنایی با روستاها و بخش های الیگودرز این مطلب را مشاهده کنید. روستاهای شهرستان الیگودرز

عسل الیگودرز 

توجه به تولید عسل و زنبورداری به عنوان کسب و کار در الیگودرز عمر بسیاری ندارد. چند دهه قبل تولید عسل الیگودرز با هدف استفاده شخصی انجام می شده است.

در گذشته زنبورداری به صورت سنتی انجام و کندوهای زنبور عسل اغلب در تنه درختان ایجاد می شد. مالک  درخت با بریدن و انتقال شاخه ای که زنبور در آن کندو دایر کرده بود کندوهای طبیعی را به منزل انتقال می دادند. برخی از روستاییان با ساخت کندوهای گلی اقدام به تکثیر کلونی های زنبورها می کردند.

در سال های اخیر و با تبدیل عسل به یک کالای اقتصادی برخی مردم الیگودرز اقدام به زنبورداری به عنوان یک شغل نموده اند. عسل تولیدی در الیگودرز از کیفیت مناسبی برخوردار می باشد.

شرایط آب و هوایی مناسب و مطلوب، ارتفاع الیگودرز از سطح دریا، تنوع گونه‌های گیاهی و مرتعی و وجود آب فراوان باعث شده تا کیفیت عسل تولیدی در این شهرستان بسیار مطلوب باشد.

کسب و کار عسل الیگودرز

هم اکنون بیش از پنجاه واحد صنفی در الیگودرز به توزیع عسل مشغول می باشند. الیگودرز با توجه به شرایط آب و هوایی و تنوع گونه‌ها برای صنعت زنبورداری خیلی مستعد است و اکثر مناطق شهرستان این ویژگی را دارا می باشند. سالانه بیش از ۱۸۰ تن عسل در الیگودرز تولید می شود.

علیرغم این حجم از تولید و استعداد رشد این کسب و کار،  فرآورده های عسل در الیگودرز تولید نمی شود و محصول تولیدی بناچار بدون فراوری وارد بازار مصرف می شود.

یک کارشناس زنبور داری الیگودرز اظهار داشته است که: صنعت زنبورداری و تولید عسل یک صنعت سبز و اشتغال زا در کشور بوده و اگر به تمام ظرفیت‌های آن توجه شود بدون شک اشتغالزایی این صنعت دوچندان خواهد داشت.

عسل به مثابه غذا و دارو

عسل دارای سابقه دارویی طولانی است و با توجه به خواص عسل توسط فرهنگ ها و ملل بیشماری از ۲۵۰۰ سال پیش در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.
عسل تقریبا در سراسر جهان استفاده می شود و در بعضی نقاط به عنوان یک ماده ی غذایی مهم و اصلی شناخته می شود.

در حالی که خواص درمانی متعددی از عسل به عنوان یک عنصر مهم در طب سنتی شناخته شده است با این حال دانشمندان عصر جدید در حال تحقیقات جهت استفاده از عسل در درمان بیماری های جدید خصوصا بیماری های مرتبط با زخم ها و پوست می باشند.
یک قاشق غذاخوری عسل خام شامل ۶۴ کالری، بدون چربی، بدون کلسترول و بدون سدیم است و طبق تحقیقات انجام شده حدود ۸۰ درصد کربوهیدرات، ۱۸ درصد آب ، و دو درصد ویتامین ، مواد معدنی و اسیدهای آمینه در عسل طبیعی وجود دارد.

خرید عسل الیگودرز 

عسل طبیعی الیگودرز به دلیل کیفیت بالا توانسته است جای خود را در بین عسل های معتبر کشور باز کند. عسل الیگودرز به عنوان یکی از گزینه های خریداران در بین عسل لرستان و عسل های دیگر مناطق مطرح می باشد.

یکی از مسیرهای فروش عسل الیگودرز فضای مجازی است. علاقمندان به عسل الیگودرز می توانند این عسل را از صفحه اینستاگرام محصولات غذایی چهار فصل تهیه کنند.

همچنین می توانید محصولات تولید الیگودرز را از فروشگاه محصولات الیگودرز تهیه فرمایید.

محصولات الیگودرز

علاوه بر عسل الیگودرز در این شهر می توان محصولات متنوعی را یافت که قابلیت حضور در بازارهای ملی و بین المللی را دارا می باشند.

فرصت های سرمایه گذاری بسیاری در محصولات الیگودرز وجود دارد.  محصولات الیگودرز را می توان در دسته بندی های زیر تعریف کرد:

  1. محصولات غذایی الیگودرز
  2. محصولات کشاورزی الیگودرز
  3. محصولات صنعتی الیگودرز
  4. محصولات معدنی الیگودرز

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و عسل الیگودرز مطلب زیر را نیز ببینید.

آشنایی مختصر با محصولات الیگودرز

درباره ی manager roozaligudarz

همچنین ببینید

گیاهان دارویی الیگودرز

گیاهان دارویی الیگودرز

گیاهان دارویی الیگودرز، با توجه به منابع خاکی غنی در مزارع و مراتع برای تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.