خانه / درباره الیگودرز / تاریخ الیگودرز / مشاهیر و بزرگان الیگودرز / دکتر زهرا احمدی نژاد پزشک الیگودرزی و استاد دانشگاه علوم پزشکی

دکتر زهرا احمدی نژاد پزشک الیگودرزی و استاد دانشگاه علوم پزشکی

زهرا احمدی نژاد پزشک الیگودرزی، فعال در گروه : علوم پزشكي رشته : پزشكي عمومي گرايش : متخصص عفوني فعال علمی 

متن زندگینامه دکتر زهرا احمدی نژاد از وب سایت راسخون دریافت گردیده است.

زهرا احمدی نژاد پزشک الیگودرزی، فعال در گروه : علوم پزشكي رشته : پزشكي عمومي گرايش : متخصص عفوني فعال علمی 

 اوضاع اجتماعي و شرايط زندگي :

زهرا احمدي نژاد درسال 1344 درشهرستان اليگودرز درخانواده اي مذهبي بدنيا آمد. وي تحصيلات ابتدايي، راهنمايي و نيمي از متوسطه را در شهر الیگودرز و بقيه آن را در شهرستان خرم آباد گذراند.

پس از اتمام دوره دبيرستان، در سال 1362 در رشته پزشكي دانشگاه تهران پذيرفته شد وبراي ادامه نحصيل در اين رشته به تهران آمد.

پس از فراغت از تحصيل در سال 1370 به مدت 13 ماه در منطقه شرق تهران (منطقه مسگرآباد) طرح نيروي انساني خود را به عنوان پزشك عمومي سپري نمود.

از سال 1372 لغايت پايان سال 1375 نيز دوره دستياري رشته بيماريهاي عفوني را در دانشگاه علوم پزشكي تهران (بخش عفوني بيمارستان امام خميني) پشت سر گذاشت.

در طي دوران تحصيل در دانشگاه جهت انجام وظائف اجتماعي, فرهنگي وسياسي در تشكلها و نهادهاي اسلامي دانشجوئي و دانشگاهي عضويت داشته و در دوران جنگ تحميلي سه نوبت با تيم هاي اضطراري پزشكي بعنوان پزشكيار در مناطق جنگي حضور يافت.

از سال 1372 لغايت پايان سال 1375 نيز دوره دستياري رشته بيماريهاي عفوني را در دانشگاه علوم پزشكي تهران (بخش عفوني بيمارستان امام خميني) پشت سر گذاشت.

وي ازسال 1376 تاكنون به عنوان عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران در بخش عفوني بيمارستان امام خميني مشغول به خدمت مي باشد وضمن انجام فعاليتهاي آموزشي- درماني محوله درزمينه فعاليتهاي اجرائي نيز مسئوليتهائي را به عهده داشته و دارد.

 

خاطرات و وقايع تحصيل :

اخذ تخصص در رشته بيماريهاي عفوني از مقاطع تعيين كننده در زندگي حرفه اي و علمي زهرا احمدي نژاد بوده است.

فعاليتهاي ضمن تحصيل :

زهرا احمدي نژاد از سال 1358 تا 1362 ضمن تحصيل در انجمن اسلامي دبيرستان و جهاد سازندگي شهرستان اليگودرز نيز فعاليت مي نمود. او همچنين در طي دوران تحصيل در دانشگاه جهت انجام وظائف اجتماعي, فرهنگي وسياسي در تشكلها و نهادهاي اسلامي دانشجوئي و دانشگاهي عضويت داشت.

مشاغل و سمتهاي مورد تصدي :

زهرا احمدي نژاد ضمن انجام فعاليتهاي آموزشي- درماني محوله درزمينه فعاليتهاي اجرائي نيز مسئوليتهائي را به عهده داشته است.

فعاليتهاي آموزشي :

زهرا احمدي نژاد پس از فارغ التحصيل شدن به مدت يكسال در شهرستان قم در دانشگاه فاطميه (بيمارستان شهيد بهشتي) خدمت نمود. سپس ازسال 1376 تاكنون به عنوان عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران در بخش عفوني بيمارستان امام خميني مشغول فعاليت شد.

ساير فعاليتها و برنامه هاي روزمره :

زهرا احمدي نژاد علاوه بر انجام فعاليتهاي اجرائي متعدد، تحقيقات علمي و پژوهشي بسيار زيادي را در قالب مقاله به زبانهاي فارسي و انگليسي به رشته تحرير درآورده است. وي همچنين به عنوان يك زن پزشك در دوران جنگ تحميلي سه نوبت با تيم هاي اضطراري پزشكي بعنوان پزشكيار در مناطق جنگي حضور يافت.

 

برای آشنایی با سایر مشاهیر الیگودرز بر روی لینک زیر کلیک کنید:

مشاهیر الیگودرز

 

این مطلب در حال تکمیل شدن است چنانچه نظری در خصوص مطلب دارید یا مطلب مستقلی در این خصوص دارید می توانید از طریق لینک زیر برایمان ارسال کنید.

 

درباره ی manager roozaligudarz

همچنین ببینید

زنده یاد حضرت آیت الله رضوی بربرودی الیگودرزی

 رونمایی از پوستر مراسم گرامیداشت حضرت آیت الله رضوی بربرودی الیگودرزی

 رونمایی از پوستر مراسم گرامیداشت حضرت آیت الله رضوی بربرودی الیگودرزی با حضور رئیس سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.