خانه / درباره الیگودرز / تاریخ الیگودرز / مشاهیر و بزرگان الیگودرز / دکتر زهرا احمدی نژاد پزشک الیگودرزی و استاد دانشگاه علوم پزشکی

دکتر زهرا احمدی نژاد پزشک الیگودرزی و استاد دانشگاه علوم پزشکی

زهرا احمدی نژاد پزشک الیگودرزی، فعال در گروه : علوم پزشکی رشته : پزشکی عمومی گرایش : متخصص عفونی فعال علمی 

متن زندگینامه دکتر زهرا احمدی نژاد از وب سایت راسخون دریافت گردیده است.

زهرا احمدی نژاد پزشک الیگودرزی، فعال در گروه : علوم پزشکی رشته : پزشکی عمومی گرایش : متخصص عفونی فعال علمی 

 اوضاع اجتماعی و شرایط زندگی :

زهرا احمدی نژاد درسال ۱۳۴۴ درشهرستان الیگودرز درخانواده ای مذهبی بدنیا آمد. وی تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و نیمی از متوسطه را در شهر الیگودرز و بقیه آن را در شهرستان خرم آباد گذراند.

پس از اتمام دوره دبیرستان، در سال ۱۳۶۲ در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شد وبرای ادامه نحصیل در این رشته به تهران آمد.

پس از فراغت از تحصیل در سال ۱۳۷۰ به مدت ۱۳ ماه در منطقه شرق تهران (منطقه مسگرآباد) طرح نیروی انسانی خود را به عنوان پزشک عمومی سپری نمود.

از سال ۱۳۷۲ لغایت پایان سال ۱۳۷۵ نیز دوره دستیاری رشته بیماریهای عفونی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران (بخش عفونی بیمارستان امام خمینی) پشت سر گذاشت.

در طی دوران تحصیل در دانشگاه جهت انجام وظائف اجتماعی, فرهنگی وسیاسی در تشکلها و نهادهای اسلامی دانشجوئی و دانشگاهی عضویت داشته و در دوران جنگ تحمیلی سه نوبت با تیم های اضطراری پزشکی بعنوان پزشکیار در مناطق جنگی حضور یافت.

از سال ۱۳۷۲ لغایت پایان سال ۱۳۷۵ نیز دوره دستیاری رشته بیماریهای عفونی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران (بخش عفونی بیمارستان امام خمینی) پشت سر گذاشت.

وی ازسال ۱۳۷۶ تاکنون به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در بخش عفونی بیمارستان امام خمینی مشغول به خدمت می باشد وضمن انجام فعالیتهای آموزشی- درمانی محوله درزمینه فعالیتهای اجرائی نیز مسئولیتهائی را به عهده داشته و دارد.

 

خاطرات و وقایع تحصیل :

اخذ تخصص در رشته بیماریهای عفونی از مقاطع تعیین کننده در زندگی حرفه ای و علمی زهرا احمدی نژاد بوده است.

فعالیتهای ضمن تحصیل :

زهرا احمدی نژاد از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۲ ضمن تحصیل در انجمن اسلامی دبیرستان و جهاد سازندگی شهرستان الیگودرز نیز فعالیت می نمود. او همچنین در طی دوران تحصیل در دانشگاه جهت انجام وظائف اجتماعی, فرهنگی وسیاسی در تشکلها و نهادهای اسلامی دانشجوئی و دانشگاهی عضویت داشت.

مشاغل و سمتهای مورد تصدی :

زهرا احمدی نژاد ضمن انجام فعالیتهای آموزشی- درمانی محوله درزمینه فعالیتهای اجرائی نیز مسئولیتهائی را به عهده داشته است.

فعالیتهای آموزشی :

زهرا احمدی نژاد پس از فارغ التحصیل شدن به مدت یکسال در شهرستان قم در دانشگاه فاطمیه (بیمارستان شهید بهشتی) خدمت نمود. سپس ازسال ۱۳۷۶ تاکنون به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در بخش عفونی بیمارستان امام خمینی مشغول فعالیت شد.

سایر فعالیتها و برنامه های روزمره :

زهرا احمدی نژاد علاوه بر انجام فعالیتهای اجرائی متعدد، تحقیقات علمی و پژوهشی بسیار زیادی را در قالب مقاله به زبانهای فارسی و انگلیسی به رشته تحریر درآورده است. وی همچنین به عنوان یک زن پزشک در دوران جنگ تحمیلی سه نوبت با تیم های اضطراری پزشکی بعنوان پزشکیار در مناطق جنگی حضور یافت.

 

برای آشنایی با سایر مشاهیر الیگودرز بر روی لینک زیر کلیک کنید:

مشاهیر الیگودرز

 

این مطلب در حال تکمیل شدن است چنانچه نظری در خصوص مطلب دارید یا مطلب مستقلی در این خصوص دارید می توانید از طریق لینک زیر برایمان ارسال کنید.

 

درباره ی manager roozaligudarz

همچنین ببینید

زنده یاد حضرت آیت الله رضوی بربرودی الیگودرزی

 رونمایی از پوستر مراسم گرامیداشت حضرت آیت الله رضوی بربرودی الیگودرزی

 رونمایی از پوستر مراسم گرامیداشت حضرت آیت الله رضوی بربرودی الیگودرزی با حضور رئیس سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.