خانه / درباره الیگودرز / جغرافیای الیگودرز / گردشگری الیگودرز / سفر مجازی به ۴۴ اثر زیبا از جاذبه های گردشگری الیگودرز و لرستان

سفر مجازی به ۴۴ اثر زیبا از جاذبه های گردشگری الیگودرز و لرستان

باید با مهربانی و شادی با اطرافیان و همراهان در فرنطینه امور را بگذرانیم. یکی از روشهای گذران امور بازدید مجازی از جاذبه های گردشگری الیگودرز است.

سفر مجازی به جاذبه های گردشگری لرستان و الیگودرز

این روزها که به دلیل گسترش کرونا در قرنطینه هستیم باید با خلاقیت اوقاتمان را طوری بگذرانیم که پس از کرونا تاسف نخوریم.

سیر آفاق و انفس امروز از هر زمان دیگری بیشتر مهیاست. البته برای آنها که به فضای مجازی، کتاب و روشهای ارتباطی مدرن دسترسی دارند.

یکی از روشهای سیر آفاق، سیر مجازی سرزمینهای نرفته است.

در مظلب زیر چند سایت برای معرفی جاذبه های گردشگری الیگودرز و لرستان معرفی شده است. از استان عزیز ما دیدن فرمایید تا بعد از کرونا میزبانتان باشیم.

بازدید مجازی از جاذبه های گردشگری الیگودرز و لرستان

سید امین قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و به منظور جلوگیری از مسافرت های نوروزی بازدید از بناهای تاریخی و مناطق گردشگری این استان از طریق فضای مجازی میسر شده است.

گردشگری مجازی لرستان به منظور معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری استان به هموطنان درقالب چند نرم افزار طراحی و در اختیار هموطنان قرار گرفته است.

امیدواریم مردم در شرایط شیوع ویروس کرونا بتوانند از فرصت بوجود آمده در محیط خانه استفاده کنند و از طریق فضای مجازی آثار تاریخی، فرهنگی و گردشگری لرستان را مورد بازدید قرار دهند.

وی با بیان اینکه به دلیل گسترش بیماری کرونا و سلامت هموطنان لرستان از پذیرش مهمانان نوروزی معذور است و هیچگونه آمادگی در استان برای پذیرایی مسافران مهیا نشده است، بیان کرد: مردم با مراجعه به پیج اینستاگرامی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان به آدرس lorestan_cthh@ ، می‌توانند با مکان‌های گردشگری و تاریخی استان  لرستان آشنا شوند  و در شرایط مساعد به استان چهار فصل لرستان سفر کنند.

قاسمی با اشاره به راه اندازی تور مجازی ۳۶۰ درجه در لرستان اظهار داشت: با استفاده از این تور امکان بازدید از قلعه تاریخی فلک الافلاک لرستان با امکان چرخش ۳۶۰ درجه برای بازدیدکنندکان فراهم می شود.

گردشگری ۴۴ اثر تاریخی ، طبیعی و فرهنگی شاخص لرستان با استفاده از تور مجازی ۳۶۰ درجه

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان نیز گفت: در راستای شعار در خانه بمانیم و استفاده بهینه از ایام تعطیلات نوروزی اداره کل میراث فرهنگی لرستان با استفاده از تورهای مجازی و طراحی نرم افزارهای گردشگری اقدام به معرفی جاذبه های گردشگری این استان نموده است.

اسکندر فلاح وند بیان کرد: از طریق تلفن های همراه با استفاده از تورمجازی ۳۶۰ درجه امکان بازدید ۳۶۰ درجه از قلعه تاریخی فلک الافلاک و موزه های فعال در این اثر وجود دارد.

وی اظهار داشت: به همین منظور آدرس صفحه اینستاگرامی این اداره کل و تورهای گردشگری استان در کانال ها و فضای مجازی معرفی شده است.

به گفته وی همچنین در راستای معرفی هر چه بیشتر لرستان در فضای مجازی تمام آثار و اشیای تاریخی استان که در زمان های گذشته به هر دلیلی در استان خارج شده اند در تبلیغات مجازی استان تعریف شده اند.

فلاح وند افزود: بانک تصاویر و اطلاعات جاذبه های تاریخی و طبیعی و صنایع دستی لرستان شامل بیش از ۵۰۰ فریم ببا کیفیت به آدرس  https://lorestan.mcth.ir/   و سایت بازدید مجازی ۳۶۰ درجه ۴۴ اثر تاریخی طبیعی استان به آدرس   http://lorestan360.ir/   طراحی شده است.

وی ادامه داد: نرم افزار موبایلی لرستانگردی شامل اطلاعات شهرستان های استان به تفکیک، از جمله معرفی غذاهای محلی، اداب و رسومف جاذبه های تاریخی و طبیعی به ادرس https://lorestan.mcth.ir/app طراحی و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

در صورتیکه با مشاهده وب سایت ها از لینک درون این مطلب مشکل داشتید عبارت “میراث فرهنگی لرستان” را در گوگل جستجو و به این وب سایت مراجعه کنید.

برا ی اطلاعات بیشتر در مورد الیگودرز از صفحه درباره الیگودرز دیدن فرمایید.

درباره ی manager roozaligudarz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.