آبشار آب سفید الیگودرز

آبشار آب سفید
آبشار آب سفید

آبشار آب سفید (در گویش محلی او اسبید) یکی از طبیعی ترین و زیباترین آبشارهای کشور است که در بخش بشارت ذلقی الیگودرز واقع شده است و به عروس آبشارهای لرستان مشهور است ، این آبشار با ارتفاعی بیش از ۶۰ متر از تونلی در دل کوه بیرون می آید و سر چشمه آن در پرده ابهام باقی مانده است.

هرساله در فصل بهار و تابستان این عروس سفید پوش میزبان اکثر مردم  ایران می باشد، آنان با طی کردن مسیری صعب العبور بدور از هیاهوی شهرنشینی ساعاتی و حتی بعضا چندین روز را در این منطقه سپری می کنند، منطقه ای ییلاقی با کوههای سربه فلک کشیده و درختان زیبای بلوط و گردو که حتی در تابستان برای گذران شب به ناچار باید در پناه چادر بیتوته کنی، اگر در خلوت صبح مقابل این عروس سفید پوش بنشینی و لحظه ای به صدایش گوش فرا دهی با تو سخن می گوید، سخن از قدرت و عظمت حضرت باریتعالی، قدرتی که ما انسانها از درک واقعی آن عاجزیم، قدرتی که مختص ذات اوست و اندیشه درباره آن لرزه بر اندام انسان می اندازد.

آبشار آب سفید در ۵۰ کیلومتری شهر الیگودرز قرار دارد و تنها مسیر آن از روستاهای کاکلستان و قلیان می باشد که بطور کامل آسفالت می باشد و آب آن نیز یکی از بهترین و سالمترین آبهای معدنی به شمار می رود. همچنین در سالهای اخیر با واگذاری این منطقه به بخش خصوصی اقدامات خوبی جهت ایجاد زیرساختهای مناسب گردشگری در آن آغاز شده است.

میهمان نوازی یکی از دیرینه ترین  آداب و رسوم الیگودرز است، مردم الیگودرز به میهمان نوازی شهره هستند. چنانچه در فصول گرما علاقمند هستید که برای گذران اوقات فراغت در کنار خانواده در محلی خوش آب و هوا حضور داشته باشید، حتماً آبشار آب سفید الیگودرز را مد نظر قرار دهید.

این مطلب در حال تکمیل است. چنانچه نظری دارید یا مطلب مستقلی در مورد مشاهیر الیگودرز دارید برایمان ارسال کنید تا با نام شما منتشر نماییم. برای ارتباط با وب سایت روزالیگودرز از لینک زیر استفاده کنید.

تماس با ما

درباره ی manager roozaligudarz

مطلب پیشنهادی

آبشار آب سفید عروس آبشارها

آبشار آب سفید با ارتفاع ۷۰ متر و عرض ۸ متر یکی از مناطق زیبا و دیدنی الیگودرز

آبشار آب سفید در جنوب غربی شهرستان الیگودرز قرار دارد و به رودبار لرستان می ریزد. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *